poniedziałek, 12 lipca 2010

Wystawa

Trochę się dziś pochwalę...

"Igłą malowane" to tytuł wystawy rękodzieła, która towarzyszyła kolejnemu "Wieczorowi prowincjonalnemu". "Wieczory prowincjonalne" to od wielu lat organizowane w Tomaszowskim Domu Kultury cykliczne spotkania z ciekawymi osobami z naszego miasta i najbliższych okolic. Tym razem spotkanie dotyczyło rękodzieła i ja byłam jedną z osób, które prezentowały swoje poczynania.
Obok moich prac, które już wiele z was zna, prezentowany był haft płaski, richelieu, matematyczny, szydełko, kwiaty z bibuły czy krepiny, pisanki wykonane metodą batikową, kraszanki, wiklina papierowa i wiele innych...

Mnie szczególnie zachwyciły tradycyjne ukraińskie hafty krzyżykowe , które zaprezentowała zaprzyjaźniona z domem kultury pani Gala z Ukrainy. Oprócz swoich prac przywiozła na wystawę wiele starych, nawet przedwojennych haftowanych koszul i tzw. ręczników.
Dodam, że to mój trzeci udział w "Wieczorze prowincjonalnym". Pierwszy z nich był poświęcony również moim siostrom i mamie. Pisałyśmy o nim z Jasmin na forum kaiem

9 komentarzy:

 1. Gratuluję!!! Doczytałam i pooglądałam fotki także .z waszej rodzinnej wystawy - jestem pod wrażeniem! Wogóle to cudna inicjatywa takie wieczorki prowincjonalne.

  I jak najbardziej jest się czym chwalić!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne prace - Możesz być dumna !
  Bardzo fajna wystawa...

  OdpowiedzUsuń
 3. No to napasłam moje oczy.
  Miło było po raz kolejny pozachwycac się twoimi dziełami.
  Ukraińskie krzyżyki również cudne!
  A troszkę decu widzę też przemyciłaś :-))

  OdpowiedzUsuń
 4. Malgosiu gratuluje!!!Piekna wystawa.

  OdpowiedzUsuń
 5. piękne prace i świetna wystawa

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniala wystawa.Dla takich chwil na pewno chce sie zyc i chce sie robic te wszystkie cuda.pozdrawiam i czekam na kolejne piekne prace.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gosia cudna wystawa. Zachwyciłam się Panią Galą i miałaś rację że cudnie haftuje.

  OdpowiedzUsuń