piątek, 5 sierpnia 2022

Niebieski wachlarz

Dziś  postanowiłam zaprezentować Wam haft, który wyszyłam ponad dziesięć lat  temu, w czasie, kiedy jeszcze nie prowadziłam bloga. Przypomniałam sobie o nim przy okazji przygotowywania prac do małej wystawy, na którą zostałam zaproszona.

Prezentowany wachlarz został wyszyty na kanwie 16ct, której obecnie już nie lubię za jej zbyt małą gęstość. We wzorze tym pamiętam, urzekł mnie kolor oraz plastyczność wachlarza, a także dodatek złotych nici.

Dwa dni temu coś mnie natchnęło, ponownie wyjęłam nieoprawiony, zalegający tyle lat haft i postanowiłam dać mu "nowe życie". Przyszyłam mu złote koraliki, biżuteryjną ozdobę oraz mały, złoty chwościk. Teraz wachlarz wydaje się kompletny. W mieście kupiłam gotową, złotą ramkę i voila! Owszem, haft zasługuje na lepszą oprawę, ale na to trzeba nieco więcej czasu, którego z racji mojej niecierpliwości zabrakło :)A tutaj troszeczkę o wspomnianej wystawie. 

Krynice: Letnie spotkanie poetów, malarzy i rękodzielników

Ponad 40 poetów, malarzy i rękodzielników przyjechało w niedzielę 10 lipca do Dzierążni w gminie Krynice, by wziąć udział w dorocznym spotkaniu pod hasłem „Chwilo trwaj”. Oprócz prezentacji wierszy, obrazów i wyrobów rękodzielniczych publiczność, zgromadzona w niedzielne popołudnie na placu przy remizie miejscowej OSP, mogła również posłuchać muzyki w wykonaniu artystów z gminy Krynice i zaproszonych gości. 

Tym razem spotkanie poświęcone było śp. Norbertowi Samulakowi, lokalnemu literatowi i działaczowi. Utwory literackie, obrazy i wyroby rękodzielnicze prezentowali twórcy m.in. z Dąbrowy i Dzierążni, Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa, oprawę muzyczną zapewnili muzycy z Woli Radzięckiej oraz zespół "Pojednanie" z Krynic i akordeonista Marian Gumiela z Tomaszowa Lubelskiego, a o poczęstunek zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dzierążni.

Tak z kolei prezentowały się moje prace. Miejsce dzieliłam z koleżanką Małgosią Turowską, której pasją jest malowanie, szczególnie kobiet.


Jak widzicie na wystawę wybrałam prace z mojej ulubionej tematyki, czyli kobietki i wszystko, co się z nimi wiąże. No i tylko niebieskiego wachlarza tu brak...

Pozdrawiam wakacyjnie, gorąco bardzo :)3 komentarze:

  1. Gosi tak wspaniałe i zachwycające hafty tylko na wystawy, gratuluję zaproszenia, pozdrawiam Ania

    OdpowiedzUsuń
  2. A gdzie mój komentarz :-(. Napiszę jeszcze raz że wachlarz jest przecudnej urody. Wspaniale że mogłaś pokazać swoje prace na wystawie. Pozdrawiam :-).

    OdpowiedzUsuń
  3. Gratuluję wystawy, a niebieski wachlarz jest piękny.

    OdpowiedzUsuń